İTHALAT YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI

Bu, danışan firmalarımıza sunduğumuz, en uygun kalitede hizmet ve/veya ürünün araştırılması, uygun şartlardaki en düşük fiyatın en kısa zamanda bulunması hizmetidir.

Ürün ve Üretici Araştırma Hizmeti

Bu hizmet skalasında, danışan firmamıza ihtiyaçları olan fiyat aralığı ve kalitede hizmet ve/veya ürün araştırılması yapılmaktadır. Hizmetimiz ürün araştırmasının yanı sıra, örnek toplamayı, ihtiyaç duyulan kriterlere uygunluğun araştırılması için analiz çalışmalarının yapılmasını ve tüm bunların danışan firmaya rapor edilmesini kapsamaktadır

Fiyat Araştırma Hizmeti

İhracat kalemlerinin fiyatlandırılması en önemli çalışmalardan biridir. Genellikle, dış pazara satış için ürünün fiyatlandırılması, yerel pazar için yapılan aynı çalışmaya göre oldukça karmaşıktır. Bu noktada, firmamız danışan firmanın ürünlerinin kalite ve standart değerini göz önünde bulundurarak; üretim, satış maliyeti, vergiler, lojistik ve muhtemel harcamalar konusunda bir raporlama hizmeti vererek uluslararası pazarda rekabeti kolaylaştıracak en uygun fiyatın hazırlanmasını sağlamaktadır.

Stratejik Ortaklık Araştırmaları (Eşleştirme) Hizmeti

Danışan firmamızın en uygun kişi ve/veya şirketlerle eşleşmesi adına uzman brokerlarımız stratejik ortaklık araştırmalarında yabancı firmanın Türkiye’de veya danışan firmamızın yabacı ülkede yapacağı yatırımları, hedef pazar açısından altyapı, hizmet/ürün özellikleri ve enformasyonlar göz önünde bulundurularak analiz etmektedir. 

Ödeme ve Teslimat Vadeleri

Dış ticaret söz konusu olduğu zaman ürün bedelinin ödenmesi ve ürünün kargolanması süreçleri büyük önem arz etmektedir.

Dış ticaret uzmanlarımız ödeme vadeleri, nakliye şekilleri konusunda, siz sayın danışanımız, müşterisi ile bağlantıya geçtiği ilk andan itibaren yardıma ve ticaretinizi garanti altına almaya hazırdır.  

İhracat Finansmanı Danışmanlık Hizmeti

İhracat sürecinin finanse edilmesi tüm şirketler için büyük önem arz etmektedir. İthalatçı firmanın vade talebinde bulunması ve danışan firmamızında talep etmesi durumunda gerek üretim gerekse satış vadesi için ihtiyaç olan finansmanın hibe ve/veya desteklerden sağlanması konusunda verilen danışmanlık hizmetidir.

Image