İHRACAT DANIŞMANLIĞI

Ülke Profili ve Sektör Araştırması Hizmeti

İhracatın planlandığı ülkeye yönelik tüm teknik, ekonomik, sosyokültürel verilerin analiz edilerek raporlandığı hizmettir. Bu detaylı araştırma sayesinde danışan firmamızın iş gücü ve zamanının boşa harcanmamasına yönelik, prosedürlerin detayları, muhtemel teknik zorluklar, sosyoekonomik ve kültürel yapılar göz önünde bulundurularak firmanın kriter ve beklentilerinin ekonomik alanda tatmini hedeflenmektedir.

Satış ve Pazarlama Hizmeti

Dış ticareti büyütmek demek, yerel pazarda edinilmiş olan tecrübeyi yeni ülke ve yeni müşteri profiline adapte etmek demektir. Aynı zamanda hizmetimizin bu ayağı, pazar araştırması ve rekabet analizinden başlayarak, hedef pazarın seçilmesi, ürün ve/veya hizmetlerin hedef pazara uyumlanması ve paketleme ve/veya etiketlerin revizyonunu da kapsamaktadır. Danışanımızın çalışacağı pazar hakkında doğru karar vermesini; pazar, ürünler, pazar riskleri, rekabet avantajları ve dezavantajları konusunda firmaya asistans hizmeti vererek sağlamaktayız.

Fiyat Analizi Hizmeti

İhracat kalemlerinin fiyatlandırılması en önemli çalışmalardan biridir. Genellikle, dış pazara satış için ürünün fiyatlandırılması, yerel pazar için yapılan aynı çalışmaya göre oldukça karmaşıktır. Bu noktada, firmamız danışan firmanın ürünlerinin kalite ve standart değerini göz önünde bulundurarak; üretim, satış maliyeti, vergiler, lojistik ve muhtemel harcamalar konusunda bir raporlama hizmeti vererek uluslararası pazarda rekabeti kolaylaştıracak en uygun fiyatın hazırlanmasını sağlamaktadır.

Stratejik Ortaklık Araştırmaları (Eşleştirme) Hizmeti

Danışan firmamızın en uygun kişi ve/veya şirketlerle eşleşmesi adına uzman brokerlarımız stratejik ortaklık araştırmalarında yabancı firmanın Türkiye’de veya danışan firmamızın yabacı ülkede yapacağı yatırımları, hedef pazar açısından altyapı, hizmet/ürün özellikleri ve enformasyonlar göz önünde bulundurularak analiz etmektedir. 

Ödeme ve Teslimat Vadeleri

Dış ticaret söz konusu olduğu zaman ürün bedelinin ödenmesi ve ürünün kargolanması süreçleri büyük önem arz etmektedir.

Dış ticaret uzmanlarımız ödeme vadeleri, nakliye şekilleri konusunda, siz sayın danışanımız, müşterisi ile bağlantıya geçtiği ilk andan itibaren yardıma ve ticaretinizi garanti altına almaya hazırdır.  

İhracat Finansmanı Danışmanlık Hizmeti

İhracat sürecinin finanse edilmesi tüm şirketler için büyük önem arz etmektedir. İthalatçı firmanın vade talebinde bulunması ve danışan firmamızında talep etmesi durumunda gerek üretim gerekse satış vadesi için ihtiyaç olan finansmanın hibe ve/veya desteklerden sağlanması konusunda verilen danışmanlık hizmetidir.

Image